jak snadno získat nebankovní půjčku ihned bez registru – ano, někdy dokonce můžete získat půjčku i bez nahlížení do registru dlužníků.
„Růst mezd v poslední době a zároveň rekordně nízká nezaměstnanost napomohla rozhýbat trh s nebankovními půjčkami. Lidé si často velmi rádi půjčují například do výplaty. A nesplacený dluh stále klesá. Ukazuje to, že v tomto období není složité půjčku bez problémů splatit.“
Půjčka ihned a bez rizika: to by mohl být slogan dnešních nebankovních půjček
Ano, tento slogan sice není zvlášť kreativní, ale za to dokonale vystihuje aktuální situaci na trhu bankovních i nebankovních půjček. Růst ekonomiky napomohl k tomu, že půjčku dnes dostanete snadněji než dříve, a samozřejmě zapůsobil také strach z konkurence v takto silné ekonomice. Získat dnes půjčku ihned není složité. Mnohdy stačí jen vyplnit žádost o půjčku online. Půjčku tak můžete mít prakticky ihned na účtu.
Výhodná doba pro půjčky ale není jen pro klienty, ale také pro samotné poskytovatele úvěrů. Jak jsme již několikrát zmínili, díky silné ekonomice se zmenšuje i riziko nesplácení půjček. Podle statistik je to o 8 až 10 %, což je významný podíl. Získat dnes nebankovní půjčku můžete během několika málo minut, mnohdy vám k tomu bude stačit jen občanský průkaz a vlastní bankovní účet – pokud opomineme takzvané „půjčky na dřevo“, tedy vyplacené v hotovosti klientovi.
Jak získám výhodnou nebankovní půjčku?
Abychom vám pomohli získat nebankovní půjčku bez rizika, připravili jsme si pro vás několik rad a tipů, kterými doporučujeme se při výběru nebankovní půjčky řídit. Přestože díky změně zákona se většině nekalím poskytovatelům nebankovních půjček nepodařilo získat licenci od České národní banky (ČNB), stále existují méně výhodné nabídky, kterým je lepší se vyhnout. Přitom získat výhodnou nebankovní půjčku není žádná věda.
1. Srovnávejte půjčky nebo využijte online srovnávač půjček
Základem získání dobré a výhodné půjčky je srovnat si nabídky. Pořád na trhu s bankovními i nebankovními půjčkami najdete výhodnější i méně výhodné nabídky. A samozřejmě také velmi nevýhodné, ale v mezích zákona, takže legální. Pokud se vám nechce nabídky nebankovních půjček srovnávat, využijte některý z online srovnávačů půjček. Během několika sekund uvidíte, která půjčka je pro vás nejvýhodnější – a to doslova.
2. Půjčit si od banky, nebankovního poskytovatele nebo záložny?
Záložny rovnou vynechme, ty většinou nemají nabídku pro fyzické osoby. Stále nám ale zůstává zodpovědět otázku, jestli je lepší půjčit si od banky, nebo využít nebankovní půjčku? Obecně dříve platilo, že u banky je riziko menší a půjčky jsou výhodnější. Doba ale pokročila a stále častěji se v recenzích ukazuje, že nebankovní půjčka může být stejně výhodná, většinou i výhodnější a také bezpečná. Fakt, že banka je zárukou férového úvěru, je dnes jen přežitek – situace se změnila.
3. Čím dříve půjčku splatíte, tím lépe pro vás
Samozřejmě platí, že byste si neměli půjčovat zbytečně. Pokud si peníze půjčíte, půjčte si opravdu jen tolik, kolik potřebujete. Vyplatí se vám to z jednoduchého důvodu – čím méně peněz si půjčíte, tím rychleji půjčku splatíte a dosáhnete i lepšího úroku, méně přeplatíte. Splácejte tolik, kolik můžete, nenatahujte zbytečně uměle splátkové období, pokud to není potřeba. Můžete tak na půjčce ušetřit tisíce i desetitisíce, to záleží na celkově půjčené sumě.
4. Důkladně si vše před podpisem přečtěte
Buďte trochu podezřívaví. Vyplatí se číst si, co podepisujete, s čím souhlasíte. A to samozřejmě nejen v oblasti financí, ale všeobecně. Nikdy nepodepisujte nic, u čeho si nejste jisti. Pokud si nejste jisti, je dobré zeptat se známého, který je ve financích zběhlý, u vyšších částek pak doporučujeme konzultovat podmínky smlouvy s odborníky, jestliže si nejste jisti. Jeden podpis vás totiž může dostat do pořádného průšvihu. A toho se samozřejmě chcete vyvarovat za každou cenu.
5. Ověřte si společnost nejlépe u České národní banky
Aby se nestalo, že naletíte podvodníkům, ověřte si společnost, se kterou o půjčce jednáte, přímo u České národní banky. Nebude vás to nic stát a ihned zjistíte, jestli má oprávnění vám půjčovat peníze. Každý poskytovatel bankovních i nebankovních půjček totiž spadá pod dohled ČNB, od které musí mít platnou licenci. Dnes existuje přibližně několik desítek, asi okolo 90 subjektů, které k tomu mají oprávnění.